הכינוס הלאומי ה-12 של האיגוד הישראלי לאיכות

תל אביב
29-30 אוקטובר 2013

תאריכים ועדכונים
  דבר יו"ר הכינוס ויו"ר האיגוד הישראלי לאיכות
  ועדה מארגנת
  המרצים במליאות
  תוכנית כללית 29.10.13
  תוכנית כללית 30.10.13
  תוכנית מפורטת
  מידע כללי
  חניונים
  תערוכה, חסויות ופרסומים
  פוסטרים
  אישור על השתתפות בכינוס
  מחירון הרשמה
  טופס הרשמה
  טופס התחייבות
Please add me to the mailing list
Name*  
E-mail*  
Country*  
דבר יו"ר הכינוס

מנהלי איכות נכבדים,

בשם האיגוד, בשם הוועדה המארגנת ובשמי כיו"ר הכינוס הלאומי ה-12  של האיגוד הישראלי לאיכות, הנני מזמין אתכם להשתתף בכינוס.

נושא הכינוס השנה - "איכות מחוץ לקופסה", משקף את התמורות שחלו בעולם בשנים האחרונות. בעבר סברו מנהלי האיכות שנושאים שאינם נופלים בקטגוריית האיכות, יטופלו על-ידי הגורמים המקצועיים הרלוונטיים. אך כיום מנהלי האיכות מחויבים, מתוקף תפקידם, להתייחס להיבטים המאוגדים במונח "איכות מחוץ לקופסה".

הכינוס השנה יכלול נושאים "חדשניים" ונושאים "מסורתיים", שהמכנה המשותף שלהם הינו הקשר הישיר והעקיף, לפעילויות הנמצאות בתחום אחריותם. כמו כן, יכלול הכינוס מספר רב של סדנאות, שימירו את הצד התיאורטי לצד המעשי. זאת כחלק מהגישה שאומרת שתפקידו של הכינוס, בין היתר, לספק כלים נוספים למנהלי האיכות לסיוע למצוינות העסקית של הארגון.

 המושבים השנה תוכננו, ככל שניתן הדבר, באופן שתהיה אפשרות למשתתפי הכינוס להשתתף ברצף במושבים הקשורים אחד לשני.

לוועדה המארגנת של הכינוס, התקבלו השנה תקצירים רבים בנושאים רבים ומגוונים וברמה גבוהה. אולם עקב מספר מוגבל של מושבים שניתן לקיימם בו זמנית, או תקצירים בעלי נושא ייחודי שלא ניתן היה לבנות עבורם מושב שלם, הועברו חלק מההרצאות למעמד של "פוסטרים". 

ההשתתפות בכינוס מהווה כלי בלתי אמצעי למפגש בין עמיתים, קבלת מידע אודות יישום נושאים חדשניים ומסורתיים, ושיתוף בידע הקיים אצל משתתפי הכינוס. זאת באמצעות מאמרים, מצגות ופוסטרים.

אני מקווה כיו"ר הכינוס שמשתתפי הכינוס "יצאו" בסיומו עם ערך מוסף גבוה, הן עבור הארגון אותו הם מייצגים והן בעבורם.

בהזדמנות זו ברצוני להודות להנהלת האיגוד בראשות דב פרי ואופיר חכם, לחברי הוועדה המארגנת, לראשי המסלולים/מושבים, למרצים ומעבירי הסדנאות על נכונותם לתרום מזמנם ומניסיונם להצלחת הכינוס.

כמו כן ברצוני להודות לצוות איסס בראשות ד"ר הנרי הורביץ ולברוניה, על עזרתם הרבה בארגון הכינוס להצלחתו.

בברכה,

מנחם לוינגר
יו"ר הכינוס הלאומי ה-12 של האיגוד הישראלי לאיכות
סירטון מהכנס הבינלאומי ה-19 ● 2012

דבר יו"ר האיגוד הישראלי לאיכות

עמיתים ואורחים נכבדים,

ברוכים הבאים לכינוס הלאומי ה-12 ‏של האיגוד הישראלי לאיכות, שנערך השנה בתל-אביב תחת הסיסמה "איכות מחוץ לקופסה".

בעידן הגלובליזציה, כאשר השוק נשלט לחלוטין על ידי תחרות חופשית, ההצלחה העסקית של חברות תלויה במידה רבה באיכות הכוללת. איכות כוללת אינה רק עמידה בדרישות טכניות, אלא היא מכלול שלם של היבטים כגון בטיחות, איכות הסביבה, אחריות חברתית, אבטחת מידע, ביטחון, המשכיות עסקית ועוד.
מרכיב נוסף ומכריע באיכות היא החדשנות. החדשנות, היא חוד החנית בהנעת השוק. מי ששומר על רמת חדשנות גבוהה ולאורך זמן, הוא המוביל והוא זה שנותן את הטון. החדשנות חייבת להתקיים בכל מרכיבי האיכות של המוצר או השירות, וגם בהיבטים שכבר ציינתי, כגון הבטיחות, איכות הסביבה, האחריות החברתית וכל השאר.
על מנת לאבטח איכות כוללת זו, אלו המופקדים על אבטחתה חייבים להעלות באופן מתמיד את הידע והמיומנות שלהם ולהפעיל כלים ושיטות פורצות דרך. רק כך ניתן להשיג את הטוב ביותר וזו הסיבה שהכינוס השנה, הוא בסימן "איכות מחוץ לקופסה". הכינוס הלאומי הזה נותן לנו, המשתתפים, הזדמנות פז ללמוד ולשתף אחרים בחידושים וביישומים בנושאי איכות במגזרי המשק השונים ומכאן חשיבותו הרבה.

אני מאמין שעל האיגוד להיות הגוף המוביל של תחום האיכות והמצוינות, על-ידי יצירת חזית ידע ומומחיות ומתן תמיכה מקצועית לעוסקים באיכות בארגונים והחברות במדינת ישראל.
כמה מילים על פעילות האיגוד בשנה אחרונה. באוקטובר 2012 קיימנו את הכינוס הבינלאומי לאיכות ה-19 בהובלת יו"ר הכינוס, גדעון רוט. בכינוס השתתפו מעל אלף משתתפים. 16 מדינות היו מיוצגות בכינוס, דבר שהיווה שיא כל הזמנים. האירוע המרכזי של הכינוס היה ציון 40 שנה לייסוד האיגוד הישראלי לאיכות. במפגש מרגש במהלך ארוחת צהריים משותפת, חולקה מדליית "40 השנים" לוותיקי האיגוד ולפעילים הבולטים. באירוע נוסף במהלך הכינוס נחתם הסכם שיתוף פעולה עם איגוד האיכות הרוסי.
כמו כן בדצמבר, התקיים טקס הענקת הפרס הלאומי לאיכות ומצוינות על שם יצחק רבין ז"ל במגזר העסקי בהובלת מכון התקנים. האיגוד הישראלי לאיכות הינו שותף מרכזי במיזם חשוב זה. בין מעניקי הפרס היו ד"ר זיגמונד בלובבנד, יו"ר הנשיאות של הפרס, ד"ר אביגדור זוננשיין, יו"ר חבר השופטים, ועבדכם הנאמן.
במהלך השנה האחרונה, הקשר עם האקדמיה בהובלת מירית זימן-שומר התפתח מאוד. קיימנו שני כנסים בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה, האחד בנושא "לקחים ומגמות בניהול איכות" והשני בנושא "התפתחויות ביישומים סטטיסטיים לניהול איכות" בו השתתף גם האיגוד הישראלי לסטטיסטיקה. כמו כן, בשיתוף עם מכללת אקדמית נתניה קיימנו כנס בנושא "ניהול המשאב האנושי בתהליכי איכות מרכיב חיוני להצלחה".
בנוסף קיימנו כנס בשיתוף עם המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בכרמיאל, בנושא "איכות הלכה ומעשה". בחסות כנס זה נערכה הענקת כוכבי איכות במסגרת פרס האיכות ומצוינות בגליל 2013 ע"ש דני רוזוליו ז"ל בהובלת חוה שר.
כמידי שנה קיימנו את הכנס השנתי של עורכי מבדקים פנימיים בשיתוף ובאירוח של חברת תנובה, בהובלת והנחיית שחר בן-נון. בפן הבינלאומי חתמנו על הסכם שיתוף פעולה גם עם האיגוד האיכות הפולני. על כך תודתי לשלמה ליכטנשטיין שהוביל את המהלך הזה. בין לבין, קיימנו ערבי חברים, ערכנו מבחני הסמכה במקצועות האיכות, ערכנו והפצנו את הביטאון "איכות", הנחינו סטודנטים בפרויקטי גמר, קיימנו את שבוע האיכות הלאומי, שבמסגרתו האיגוד ארגן, למען חבריו, ביקורים בחברות מוסדיות תחת הכותרת "בית פתוח". על כך ראויה לציון תרומתו של אופיר חכם, מנכ"ל האיגוד, אשר ללא ליאות דחף ותמך את העשייה רבת הפעלים.

‏‏השנה הרחקנו לכת בראיית האופק. מזה חודשים אנו שוקדים על תכנון כינוס האיכות הבינלאומי 2014. המוביל של כינוס זה הוא עמיתנו אבי פלד ממוטורולה סולושנס. כולנו מאחלים לו הצלחה בהובלת התכנון והביצוע.

ובחזרה לכינוס הנוכחי, אני צופה ומאמין, שהכינוס יהיה מעניין ומהנה ביותר, בו יוכלו המשתתפים ליצור קשרים ולשתף ולהרחיב ידע. ‏תודה מיוחדת ליו"ר הכינוס, מנחם לוינגר מחברת החשמל, שניווט את הוועדה המארגנת ותודה לחברי הוועדה המארגנת שהביאו לתוכנית נושאים מגוונים, מקצועיים, מעניינים וחדשניים הנוגעים לכל אחת ואחד מעמיתינו. כמו כן, תודה לד"ר הנרי הורביץ ולצוות חברת איסס שפועלים ללא ליאות להצלחת הכינוס. יישר כוח.
‏למרצים אני מאחל הצלחה ולמשתתפים אני מאחל כינוס פורה ומהנה. לבסוף, אני מודה לכל המשתתפים במפעל חשוב ‏וייחודי זה.

כינוס מהנה ומוצלח.

דב פרי
יו"ר האיגוד הישראלי לאיכות
ISAS International Seminars
P.O. Box 574, Jerusalem 9100402, Israel  Tel: 972-2-6520574  Fax: 972-2-6520558
home   about Israel    past conferences   contact 
design : atarim